info@sokhangozaar.com

رادیو صُراحی

تنها صداست که می‌ماند

رادیو؛ این جعبه جادویی و سحرانگیز، این صدای روشن دلنواز که با وجود رقبای نیرومند و پر زرق‌ و برق خود در روزگار ما، با قدرت هرچه‌تمام‌تر به جهان و خانه‌های ما بازگشت. اکنون همه ما با مفهوم پادکست (رادیوی اینترنتی)، آشنا هستیم و ظرفیت‌های آن را در حوزه‌های گوناگون به‌خوبی می‌شناسیم. به لطف این بستر نامحدود و این صدای آزاد و خلاق است که می‌توانیم در حجم دلخواه برنامه بسازیم، آموزش ببینیم، آموزش دهیم و نگاه جامعه هدف را به سمت کسب‌وکار خود متمایل سازیم. رادیو صُراحی با چنین هدفی در فروردین ۱۴۰۰ متولد شد.

از آنجا که وب‌سایت سخن‌گزار یک فضای آموزشی علمی و ادبی است، هر آنچه در این رادیو به شما عزیزان عرضه می‌شود در گام نخست جنبه آموزشی و در گام بعد جنبه هنری و لذت‌جویانه دارد و به دلیل سطح کیفی بسیار بالای برنامه‌ها، به‌مرورزمان سلیقه شنیداری شما را نیز ارتقا می‌بخشد.

شما در این رسانه بعد از شنیدن هر فایل صوتی، علاوه بر لذت بردن از محتوا، با شیوه‌های متنوع صحیح خوانی شعر و متن، لحن و ریتم مناسب و تأثیرگذار، فراز و فرودهای خلاقانه و آکسان‌گذاری‌های جذاب، صحیح و پر کشش آشنا خواهید شد و در درس‌های مربوط به فن بیان چگونگی دست‌یابی به این اصول را به‌صورت کاملاً حرفه‌ای خواهید آموخت. خواندن صحیح و هنرمندانه غزل سنتی و معاصر دشوار است، خواندن شعر نو از آن هم دشوارتر؛ به همین دلیل من اینجا هستم تا ظرافت‌های کار و فوت‌های کوزه‌گری این حوزه را بی‌کم‌وکاست به شما بیاموزم.

این رادیوی اینترنتی برای علاقه‌مندان به اجراهای ادبی فاخر و گویندگانی که با وجود سابقه و تجربه فراوان در زمینه گویندگی همچنان در خواندن صحیح و سالم برخی اشعار پیچیده و تلفظ درست کلمات دشوار مشکل دارند، گزینه‌ای عالی، مطمئن و در دسترس است. تا یادم نرفته بگویم، صراحی در لغت به معنای پیاله، پیمانه، تُنگ، جام و قدح شراب است و در سپهر اندیشه عارفان، مقام انس در نظر گرفته می‌شود. صراحی در معنای اصطلاحی خود نیز ظرفی است لبریز از آگاهی و معرفت که به فراخور در اختیار جویندگان حقیقت و دانایی قرار می‌گیرد. با وجود بسامد بالای این کلمه در دیوان شاعران سنتی، نام این رسانه با تفال/tafa”ol / بر دیوان رند فرزانه شیراز – حافظ – انتخاب شده است.


قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...